HAKKIMIZDA

ASSTOR DEKORASYON VE PERDE SİSTEMELERİ

Perde imalatında alınan ölçünün çok büyük önemi vardır.Ülkemizde pencere ve kapı ölçülerinin standart olmaması ,perde imalatlarının özel yapılmasını gerektirmektedir.Seçilen perdelerin mekanlara en uygun şekilde uygulanabilmesi için doğru ölçü alınmasının büyük önemi vardır. Müşterilerimizin alacağı ölçülerin  perdelerin  üretiminde kullanılması hatalı perdelerin imalatında neden olabileceği ve perde fiyatlandırmalarının özel fire ve katlama paylarının olması nedeniyle tam bir fiyat bilgisi veremeyeceğini belirtmek isteriz.

Firmamızın size verdiği  ücretsiz ölçü alımı hizmeti , esas itibariyle perdelerininiz doğru imalatı için en uygun olan yoldur.Ancak tüketicinin perde maliyetini aşağı yukarı tahmin edebilmesi için kendi perde ölçülerini alması için aşağıda perde çeşitlerimize göre ölçülerin nasıl alınacağına ilişkin birkaç kriteri belirmekte fayda var.

Ahşap Jaluzi: 
Perde tek parça isteniyorsa en fazla 25mm lerde 170cm, 50mm lerde 170cm ye kadar ölçü alınır. Pencere kenarlarından 5-10cm taşarak, yükseklikte ise tavandan mermer üzerine kadar ölçü alımı tavsiye edilir.
Ahşap Stor: 
Pencerenin genişliği top eninden (180cm veya 240cm) fazla olduğunda dikey kayıtlara göre parçalara bölünerek ölçü alınır. Pencere kenarından isteğe göre 5-10 cm taşabilir. Yükseklikte ise tavan montajı uygun olacağından tavandan mermer hizasına kadar ölçü alınabilir. Perdede boy ölçüsüne artı olarak farbela payı eklenir. İstenildiğinde kumaş kenarlarına biye dikilebilir. Katlamalı ahşap stor perdede rulo ahşap stor perde sistemine göre toplama payı fazla olduğu için ölçü alınırken yeterli mesafe olmasına dikkat edilmelidir. Perdelerin eteklerine istenildiğinde sadece katlama ahşap stor olmak koşuluyla boncuk ve oyma yapılabilir.

Dikey PVC: 
Dikey perde ölçüsünde en doğru seçim tavandan ölçü almaktır. Tavanda perdelik varsa dikey perdenin bantlarının perdelik içerisinde hareket etmesini engelleyecek yeterli boşluk olup olmadığı kontrol edilmelidir. Perde yüksekliği çerçeve—tavan arasındaki boşluk az ise tavandan ölçüsü alınır. Çerçeve-tavan arasındaki boşluk çok ise çerçevenin 15-20cm üstünden ölçüsü alınır. Perdenin en ölçüsü ise; çerçeve bitiminden 15-20 cm taşarak alınır. Açılan cam kolları göz önünde bulundurulmalıdır.

Katlamalı Perde:
Yükseklik ölçüsü alınırken, çubuklu ve lamalı mekanizmalarda 40cm de bir çubuk konulur. En ölçüsünde ise; çerçeve kenarlardan 5-10cm taşarak ölçü alınır.

Micro Jaluzi:
Verilen ölçü net baz alınır. İp ve çubuk yönleri aynı yönde olup istenildiğinde farklı yönde yapılabilir. Kapı ve cam üzerine yapılan perdelerde zıgıl ve sadece sabitlemede sabitleme aparatı kullanılabilir. Zıgıl sistemlerde standart tel, istenildiğinde ip kullanılır. 

İki Cam arası: İki cam arasındaki profil boşluğu en az 3.50cm olmalıdır. Çubuklu ve butonlu sitem olmak üzere ikiye ayrılır. Çubuklu sistemlerde; perdeye hem yön verilip hem de perdenin toplanması sağlanılabilir. Butonlu sistemde sadece perdeye yön verilir.

Stor Perde: Verilen ölçü net baz alınır. En ölçüsünde ise; çerçeve kenarlardan 5-10cm taşarak ölçü alınır. Tavanla pencere açılan kanatları arasında mekanizmanın montajı için gerekli yer olmasına dikkat edilerek ölçü alınmalıdır. İki perde arasındaki kumaş boşluğu 3.50cm’dir. Orta ayak kullanılırsa 1.50cm’e düşer.