Ürünler

Ürünler > Stor Perdeler > Projeksiyon (Sahne Perdeleri) >

Projeksiyon perdeleri brifing salonların ve toplantı odalarından sonra günümüzde evlere de kullanım alanı bulmuştur. Dev ekran televizyonlardan çok daha ucuz maliyetle evlere de projeksiyon sistemleri kurulabilmektedir.

Projeksiyon perdelerinin farklı işlevleri ve farklı mekanizma sistemleri olan modelleri mevcuttur. Sabit, (tavana yada duvara monte edilebilir projeksiyon perdeleri) ve tripotlu (ayaklı) projeksiyon perdeleri. Sabit projeksiyon perdeleri büyük mekanlarda kullanılırlar ve perde boyutları (10 mt x 5 mt ) ebatlarına kadar çıkabilir.Tripodlu projeksiyon perdesi istenilen yere taşınabilir; sürekli farklı ve küçük mekanlarda sunumlar ve perdenin az kullanılacağı yerler için uygundur, perde boyları (244cm x244 cm.) ebatlarına kadar çıkabilir.

Projeksiyon perdeleri, manuel (yaylı) veya motorlu butonlu, uzaktan kumandalı ve butonlu uzaktan kumandalı olarak 3 farklı mekanizma sistemi mevcuttur. Yaylı sistemin 3 cm de bir stoplaması vardır. Perde istenilen seviyede tutulabilir. Sabit motorlu ve uzaktan kumandalı projeksiyon perdelerinde dikkat edilmesi gereken motor kalitesidir. Kaliteli motorlar ısınma yapmaz ve garantilidir. Sabit projeksiyon perdelerini Strolu Manuel Kontrollü ve Motorlu Perdeler olarak iki grupta inceleyebiliriz. Küçük boyutlu görüntü alanı ve pratik kullanım esasına dayalı alanlarda , örnek olarak sınflar veya küçük ölçekli toplantı salonlarını gösterebiliriz, storlu manuel kontrol mekanizmalı perdeler kullanım kolaylığı ve maliyet açısından tercih edilmektedir. Daha büyük boyutlu görüntü alanı ve geniş alanlı toplantı salonlarında ise motor mekanizmalı perdeler rahat kullanıma sahip olmaları nedeniyle tercih edilmektedir.